Stolpersteine namenlijst Leiden

Hieronder staan de namen waar – naar verwachting – een Stolpersteine voor geplaatst zal worden in Leiden in de komende jaren.
Ook de namen van hen waarvoor al een steen is geplaatst blijven in deze lijst vermeld staan.

De namen van de kinderen en de staf van het Joods Weeshuis in Leiden staan nog niet vermeld in deze lijst. Deze namen worden later toegevoegd. Zoekt u namen van de kinderen, dan kunt u naar deze pagina.

Heeft u vragen, opmerkingen, verbeteringen of aanvullingen over deze namen, neemt u dan contact op met stolpersteine@herdenkingleiden.nl 

Wilt u op de hoogte blijven, schrijft u zich dan in voor onze nieuwsbrief.

 

Voornamen Achternaam Geboorteplaats Geboortedatum Sterfplaats Sterfdatum
Helena Adler-Rosenthal Bochum 30-5-1857 Auschwitz 21-1-1943
Naatje van Amerongen-Velleman Leeuwarden 1-7-1880 Sobibor 26-3-1943
Hartog Joël van Amerongen Naarden 18-10-1874 Sobibor 2-7-1943
Nathan Levie Amerongen Naarden 20-6-1878 Sobibor 26-3-1943
Jacob Levie David van Amerongen Naarden 31-3-1880 Sobibor 13-3-1943
Vronika van Amerongen-Frank Leiden 5-2-1883 Sobibor 2-7-1943
Dientje van Amerongen-Herschel Genemuiden 8-1-1880 Sobibor 13-3-1943
Sarah van Amerongen-van Nopol Haarlem 21-1-1878 Sobibor 26-3-1943
Aron Aschenbrand Roth 17-11-1878 Theresienstadt 26-5-1945
Julius Aschenbrand Frankfurt am Main 29-4-1899 Midden-Europa 28-2-1945
Sophia Bamberger-Rosenbaum Zuidlaren 21-7-1868 Sobibor 16-7-1943
Sientje Barnstijn-van den Berg Rotterdam 29-4-1876 Sobibor 26-3-1943
Gustaaf Adolf Barnstijn Benkalis 3-1-1910 Auschwitz 28-7-1942
Max Biermann Berlijn 7-10-1891 Auschwitz 19-11-1943
Karel Bierschenk Amsterdam 15-7-1924 Auschwitz 10-11-1942
Duifje Bierschenk-Schelvis Amsterdam 16-3-1898 Auschwitz 22-10-1942
Mozes Bierschenk Amsterdam 26-12-1898 Auschwitz 6-1-1943
Alice Blitz Leiden 18-7-1923 Sobibor 26-3-1943
Jacob Blitz Amsterdam 13-4-1883 Sobibor 13-3-1943
Hanna Blitz-Hangjas Leiden 23-10-1894 Sobibor 13-3-1943
Victor Epraim Bloemkoper Den Haag 18-8-1909 Sobibor 30-4-1943
Jetje Bloemkoper-den Hartog Rotterdam 7-5-1910 Sobibor 13-3-1943
Jacob Bloemkoper Leiden 22-4-1934 Sobibor 13-3-1943
Elias Bloemkoper Leiden 26-3-1935 Sobibor 13-3-1943
Roza Marianne Bloemkoper Leiden 6-10-1936 Sobibor 13-3-1943
Abraham Bloemkoper Leiden 4-9-1938 Sobibor 13-3-1943
Elisabeth Isabella Boässon Middelburg 6-5-1917 Auschwitz 29-8-1942
Hartog Brander Amsterdam 29-7-1913 Mauthausen 12-8-1941
Werner Rudolf Breslauer Leipzig 4-7-1903 Middeneuropa 28-2-1945
Stefan Breslauer Leipzig 3-3-1931 Auschwitz 21-10-1944
Max Michael Breslauer Leipzig 15-3-1936 Auschwitz 21-10-1944
Bella Breslauer-Weihsmann Leipzig 25-3-1907 Auschwitz 21-10-1944
Amalia Sophia Cahen Leiden 7-8-1905 Sobibor 21-5-1943
Ida Cahen-Cahen Leiden 31-8-1873 Leiden 16-12-1941
Hans Cahen Leiden 22-2-1923 Sobibor 21-5-1943
Jeanette Susanna Cahen-de Vries Hoorn 9-9-1889 Auschwitz 1-7-1944
Hermann Capell Kerpen 4-10-1907 Auschwitz 28-2-1943
Jacob Cohen Nijmegen 7-4-1900 Auschwitz 19-2-1943
Henriette Cohen-Amerongen Leiden 17-5-1903 Auschwitz 19-2-1943
David Cohen Leiden 13-3-1929 Auschwitz 19-2-1943
Rozetta Cohen Dordrecht 31-8-1897 Sobibor 26-3-1943
Salomon Benjamin Cohen Zuidlaren 9-5-1920 Sobibor 11-6-1943
Arnold Carel Cosman Leiden 17-1-1910 Purmerend 15-5-1940
Rachel Cosman-Mendes da Costa Amsterdam 1-5-1884 Auschwitz 1-7-1944
Henri Coutinho Poerwodadi 13-2-1924 Auschwitz 30-9-1942
Gonda van Dam Leiden 8-11-1883 Sobibor 30-4-1943
Bernardus Jacobus Davidson Antwerpen 18-4-1904 Sobibor 26-3-1943
Chaja Davidson-Lubinski Lubien 28-4-1895 Sobibor 26-3-1943
Eduard Emile Denekamp Bussum 20-9-1919 Sobibor 7-5-1943
Alice Dessauer-Neuwahl Soest (dld) 22-7-1902 Sobibor 23-7-1943
Rolf Dieter Dessauer Hannover 9-11-1927 Sobibor 23-7-1943
Helga Dessauer Hannover 27-7-1930 Sobibor 23-7-1943
Erich Leopold Dessauer Wolffenbüttel 21-5-1892 Sobibor 23-7-1943
Friederike Ruth Dinkelspiel-Waldeck Marburg 20-7-1913 Sobibor 11-6-1943
Wolfgang Luitpold Dinkelspiel Breslau 2-10-1897 Sobibor 11-6-1943
Rudolf Eichberg Dortmund 18-11-1930 Sobibor 26-3-1943
Franz Moritz Eilenberg Berlijn 3-12-1922 Auschwitz 1943 (?)
Benno Isidoor van Engel Leiden 16-7-1915 Katwijk 31-12-1941
Mattje van Engel-van Gelderen Leiden 14-9-1873 Auschwitz 1-11-1943
Isidoor van Engel Deventer 21-4-1871 Sobibor 30-4-1943
Alexander Fontijn Leiden 6-11-1916 Auschwitz 25-9-1942
Antonie Fontijn Zoeterwoude 16-5-1860 Sobibor 26-3-1943
Susanna Fontijn-Bosman