Biografieën van de kinderen

Namen van alle kinderen die in het Weeshuis aan de Roodenburgerstraat hebben gewoond, inclusief biografische gegevens, documenten en foto’s.

Wij hebben ons best gedaan om de rechthebbenden van het materiaal op deze website te achterhalen en de juiste bronnen te vermelden. Mocht u van mening zijn dat publicatie in strijd is met uw rechten, zoals portretrecht(en) en auteursrechten, verzoeken wij u om contact met ons op te nemen info@herdenkingleiden.nl.

Een deel van de teksten is geredigeerd en een deel van de teksten wordt nog geredigeerd. Waar mogelijk proberen we de kinderen zelf aan het woord te laten, o.a. via hun brieven.

 

Uitgelicht

Naam Geboortedatum Geboorteplaats Sterfdatum Sterfplaats
Lotte Adler 08-02-1925 Frankfurt am Main (D) 26-03-1943 Sobibor
Didia Klein 12-05-1925 Parijs (F) 06-05-2001 Bergen
Abraham Cordanus (Bram) Degen 27-10-1926 Leiden Overleefde, Geëmigreerd naar Australië
Israel Wygoda 25-10-1922 Fulda (D) Overleefde,

vertrok naar Palestina

Louis Fleurima 21-05-1936 Rotterdam Overleefde
Melna Fleurima 21-05-1936 Rotterdam Overleefde 18.1.1994 Den Haag
Sylvain Hekster 07-06-1931 Amsterdam 09-07-1943 Sobibor
Eva Herskovits 08-03-1928 Hannover Overleefde
12.07.1973 VS
Emanuel Victor Heumann 25-06-1932 Sittard 31-08-1942 Auschwitz
Henriette (Jetty) Mogendorff 23-11-1925 Amsterdam 30-04-1943 Sobibor
Salomon Ritmeester 16-03-1928 Amsterdam 21-05-1942 Sobibor

 

De volledige lijst

Naam Geboortedatum Geboorteplaats Sterfdatum Sterfplaats
Lotte Adler 08-02-1925 Frankfurt am Main (D) 26-03-1943 Sobibor
Henny Henriette Adler 23-07-1930 Frankfurt am Main (D) 26-03-1943 Sobibor
Esther Appel 22-05-1918 Amsterdam 12-04-1945 Bergen-Belsen
Rita Arndt 04-01-1928 Berlijn (D) Overleefde
Leman (Leo) Auerhaan 24-11-1922 Amsterdam 31-07-1944 Auschwitz
Hermina Juliane (Mien) Beem 09-06-1918 Rotterdam 05-03-1943 Sobibor
Juliane Hermina (Julia, Juultje) Beem 26-01-1920 Rotterdam 30-09-1942 Auschwitz
Jozef David Beem 04-07-1926 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
David Jozef Beem 17-06-1922 Rotterdam 09-07-1943 Sobibor
Abraham (Bram) de Beer 10-08-1939 Amsterdam 19-11-1943 Auschwitz
Golderiesje (Golda) Bekker 02-04-1915 Den Haag 10-12-1943 Auschwitz
Betsy Bekker 27-11-1916 Den Haag 09-02-1943 Auschwitz
Henriëtte van den Berg 05-08-1925 Amsterdam 30-09-1942 Auschwitz
Marie (Maria) van den Berg 01-06-1927 Amsterdam 30-09-1942 Auschwitz
Nathan Blik 09-02-1924 Den Haag 13-03-1943 Sobibor
Wilhelmina (Willy) Blog 01-01-1934 Apeldoorn 26-03-1943 Sobibor
Jetje (Jetty) Bobbe 25-04-1924 Den Haag 26-03-1943 Sobibor
Benjamin Bobbe 11-02-1939 Rotterdam 07-05-1943 Sobibor
Louis Bobbe 07-03-1941 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
Inho ten Brink 22-09-1932 Lingen 06-10-1944 Auschwitz
Lodewijk (Lodi) Cohen 25-09-1917 Leiden Ondergedoken, overleefde
Izak (Ies) Cohen 16-04-1920 Leiden 21-05-1943 Sobibor
Andries Cohen 18-11-1923 Amsterdam 30-09-1942 Auschwitz
Hijman Cohen 26-03-1927 Amsterdam 31-05-1944 Auschwitz
Sara Cohen 14-07-1935 Amsterdam 17-09-1942 Auschwitz
Mietje (Mieke) Dagloonder 29-11-1927 Amsterdam 26-03-1943 Sobibor
Samuel van Dam (later Hemerik) 15-08-1924 Amsterdam Overleefde waarschijnlijk
Bermann David 09-05-1937 Keulen (D) 17-09-1943 Auschwitz
Abraham Cordanus (Bram) Degen 27-10-1926 Leiden Overleefde, Geëmigreerd naar Australië
Samuel Engelschman 16-12-1925 Amsterdam 09-07-1943 Sobibor
Barend Engelschman 24-08-1927 Amsterdam Overleefde
Izak Ensel 20-08-1938 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
Ruth Ellen Familier 08-12-1929 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Mindel Färber 05-04-1939 Düsseldorf (D) Overleefde
Herschel (Harry)Feniger 09-04-1928 Amsterdam 02-04-1943 Sobibor
Hendrika (Henny) Feniger 12-09-1930 Amsterdam 02-04-1943 Sobibor
Louis Fleurima 21-05-1936 Rotterdam Overleefde
Melna Fleurima 21-05-1936 Rotterdam Overleefde 18.1.1994 Den Haag
Marianne(Mirjam) Frenkel 29-07-1922 Rotterdam 05-03-1943 Sobibor
Cornelia (Corry) Frenkel 25-04-1924 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
Greta Goldenberg 24-01-1936 Amsterdam 05-03-1943 Sobibor
Helga Sara Gottschalk 18-11-1932 Geilenkirchen (D) Overleefde
Kurt Adolf Israel Gottschalk 17-07-1937 Geilenkirchen (D) Overleefde
Bertha Goudsmit 14-08-1924 Den Haag 26-03-1943 Sobibor
Esthera (Esther) Grosswachs 27-07-1931 Den Haag 15-12-1942 Auschwitz
Malka Grosswachs 10-08-1932 Den Haag 15-12-1942 Auschwitz
Sarah Grosswachs 10-08-1936 Den Haag 15-12-1942 Auschwitz
Fanny Susanne Günsberg 15-01-1927 Gelsenkirchen (D) 26-03-1943 Sobibor
Lothar Günsberg 22-04-1938 Gelsenkirchen (D) 26-03-1943 Sobibor
Rudi Gurfinkel 04-03-1919 Hanau Overleefde waarschijnlijk
Make Gurfinkel 03-09-1920 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Benjamin Gurfinkel 26-10-1921 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Esther Gurfinkel 01-05-1923 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Ida Gurfinkel 28-08-1925 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Marga Gurfinkel 28-01-1930 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Maurits Hakker 29-03-1929 Den Haag 21-05-1943 Sobibor
Simon Hakker 24-02-1933 Den Haag 21-05-1943 Sobibor
Henny Hamerslag 27-12-1935 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
Judith Hamerslag 10-12-1937 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
David Hamerslag 23-11-1939 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
Etty Heerma van Voss 16-06-1931 Amsterdam 16-04-1943 Sobibor
Sylvain Hekster 07-06-1931 Amsterdam 09-07-1943 Sobibor
Eva Herskovits 08-03-1928 Hannover Overleefde
12.07.1973 VS
Emanuel Victor Heumann 25-06-1932 Sittard 31-08-1942 Auschwitz
Hanna Sara Italie 11-05-1935 Leiden 26-03-1943 Sobibor
Elchanan Tsewie Italie 08-02-1937 Leiden 26-03-1943 Sobibor
Paula Jacobsohn 03-04-1925 Hamburg 28-02-1945 Stutthof
Henderina (Henny) Jansen 01-06-1917 Amsterdam Overleefde
Hetty Maud Ellen de Jong 08-08-1919 Palembang 22-05-1944 Auschwitz
Marianne (Mary) van Kam 16-01-1931 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
Hijman van Kam 15-03-1933 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
Herman van Kam 18-01-1935 Rijswijk 26-03-1943 Sobibor
Arthur van Kam 23-08-1937 Rijswijk 26-03-1943 Sobibor
Chaim (Charles) Kirchenbaum 02-09-1926 Belfort 26-03-1943 Sobibor
Regine (René) Klausner 22-07-1940 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
Didia Klein  12-5-1925 Parijs Overleefde
06.05.2001 Bergen NH
Ludwig Kloos 16-06-1916 Düsseldorf (D) 30-09-1942 Auschwitz
Anthonius Hartog (Hans) Kloosterman 19-02-1927 Amsterdam Overleefde
03.04.2005 Kingwood (Australië)
Sientje Kloots 22-06-1938 Rotterdam 12-02-1943 Auschwitz
Mary Konijn 13-11-1928 Amsterdam 02-07-1943 Sobibor
Marcus (Max) Konijn 09-04-1930 Amsterdam 02-07-1943 Sobibor
Betty Konijn 06-05-1931 Amsterdam 02-07-1943 Sobibor
Lia Konijn 20-09-1932 Amsterdam 02-07-1943 Sobibor
Barend Bora Kool 04-08-1928 Amsterdam 25-01-1943 Auschwitz
Simon Korper 22-04-1939 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
Daniel Kzernitzky 01-08-1933 Amsterdam Overleefde waarschijnlijk
Bernhard Leon Landau 02-05-1926 Wien Overleefde waarschijnlijk
Egon Lapidas 13-01-1924 Treuburg Overleefde waarschijnlijk
Rachel (Sally) Leeda 21-01-1922 Amsterdam Overleefde, 26.07.1959 Zeist
Sara (Selma) Levie 14-02-1926 Raamsdonk Overleefde
Maurits Levie 14-02-1926 Raamsdonk 06-09-1943 Sobibor
Frieda Ita Lichtenbaum 17-10-1927 Ginneken 07-05-1943 Sobibor
Gemmi Liebfreund 07-10-1933 Den Haag 13-03-1943 Sobibor
Ruth Liffmann Onbekend Onbekend Waarschijnlijk overlevend
Levie (louis) Limburg 27-02-1923 Amsterdam 13-01-1943 Auschwitz
Alexander Jacob Lipschits 24-08-1925 Bergen op Zoom 31-07-1943 Auschwitz
Henriette (Jet) Maarssen 31-08-1925 Amsterdam 23-07-1943 Sobibor
Salomon Meijers 04-04-1937 Den Haag 26-03-1944 Auschwitz
Bernard Meijers 16-12-1939 Den Haag 26-03-1944 Auschwitz
Henriette (Jetty) Mogendorff 23-11-1925 Amsterdam 30-04-1943 Sobibor
Cecilia Mogendorff 05-11-1926 Amsterdam 30-04-1943 Sobibor
Roza Mogendorff 01-12-1932 Amsterdam 30-04-1943 Sobibor
Salomon Levie (Sally) Montezinos 06-05-1924 Den Haag 04-11-1943 Dorohucza
Frits Muller 08-02-1912 Wormerveer Niet gedeporteerd; gemengd gehuwd
Marianne (Jannie) Muller 22-01-1914 Wormerveer Overleefde
Jaques Overste 07-10-1923 Amsterdam 08-05-1945 Midden Europa)
Adolf Maurits Overste 28-07-1925 Amsterdam Overleefde
Mozes (Max) van der Pool 29-02-1916 Wilderank Overleefde
Levie van der Pool 13-08-1913 Windereen Vermist Vermist
Philip Poons 06-12-1930 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
Harry Poons 13-07-1940 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
Salomon Elias (Sal) Porcelijn 07-08-1919 Amsterdam Overleefde maart 1987 Paterson NJ USA
Johan (Hans) Porcelijn 21-01-1924 Amsterdam 30-03-1942 Auschwitz
Inge Preuss 26-02-1928 Berlijn (D) Overleefde waarschijnlijk
Judith (Jupie) Pront 23-03-1916 Amsterdam 04-06-1943 Sobibor
Ralph Heinz Protter 10-05-1930 Keöln 26-03-1943 Sobibor
Benno Redisch 13-01-1939 Amsterdam 04-06-1943 Sobibor
Hartog Samuel (Harry) de Reeder 11-08-1914 Rotterdam Overleefde
Salomon Ritmeester 16-03-1928 Amsterdam 21-05-1942 Sobibor
Barend Ritmeester 20-04-1930 Amsterdam 04-06-1943 Sobibor
Salomon Rotstein 20-07-1937 Amsterdam 26-03-1943 Sobibor
Herman Bert Rozeveld 25-12-1930 Leiden 26-03-1943 Sobibor
Debora Sanders 12-06-1934 Den Haag 25-10-1944 Auschwitz
Jansje (Jenny) van Santen 15-03-1914 Amsterdam Overleefde
Karel van Santen 16-09-1918 Amsterdam 10-09-1941 Mauthausen
Esther (Esje) van Santen 20-05-1920 Amsterdam Overleefde
Heinrich Schipper 30-03-1921 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Klara Schipper 09-01-1925 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Leo Schipper 20-10-1928 Keulen (D) Overleefde waarschijnlijk
Annie Schlesinger 05-02-1934 Wien 06-10-1944 Auschwitz
Reina Segal 05-01-1925 Amsterdam 26-03-1943 Sobibor
Isaac Slap 26-11-1935 Amsterdam 28-05-1943 Sobibor
Henriette (Henny) Slier 26-12-1930 Rotterdam 07-05-1943 Sobibor
Henry (Harry) Spier 07-06-1925 Den Haag 07-05-1943 Sobibor
Sientje Spiro 27-03-1916 Den Haag 22-10-1943 Auschwitz
Abraham (Bram) Spiro 20-05-1917 Den Haag 26-03-1944 Auschwitz
Herman Stofkooper 29-05-1918 Groningen Overleefde in 1942 naar Zwitserland gevlucht
Louise Dora (Lies) van Straten 18-11-1928 Den Haag Overleefde
Abraham (Bram) van Stratum 27-11-1924 Groningen 30-09-1942 Auschwitz
Mozes (Max) van Stratum 03-03-1927 Groningen 26-03-1943 Sobibor
Edith Strauss 03-06-1930 Buchen (D) Overleefde Vertrokken naar buitenland
Selma Bertha Vecht 27-02-1919 Zwolle Onbekend Onbekend
Rika Alvares Vega 17-09-1932 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
Isaac Alvares Vega 19-06-1934 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
Maurits Alvares Vega 23-04-1937 Amsterdam 25-02-2943 Auschwitz
Henriette Vega 01-09-1938 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
Willem Alvares Vega 05-08-1939 Amsterdam 21-05-1943 Sobibor
Margarita Henriette Velleman 04-03-1925 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
Marianna Rosa Velleman 06-09-1926 Rotterdam 26-03-1943 Sobibor
Hijman Veltein 22-04-1916 Bussum 30-09-1942 Auschwitz
Harry de Vries 18-06-1913 Haarlem 04-06-1943 Sobibor
Jacob (Jaap) de Vries 05-05-1917 Haarlem 01-10-1942 Auschwitz
Pieter (Daniël) de Vries 12-03-1925 Amsterdam Overleefde 18-10-2011 Hilversum
Jozef (Joop) de Vries 25-07-1929 Amsterdam Overleefde
Gusta Wahrhaftig 31-10-1940 Den Haag 30-04-1943 Sobibor
Francina van Weddingen 22-03-1932 Den Haag Onbekend Onbekend
Willem Frederik van Weddingen 22-03-1932 Den Haag Onbekend Onbekend
Isidoor Wegloop (Davidson) 13-08-1926 Amsterdam 16-04-1943 Sobibor
Mietje (Mimi) Weiman 10-07-1917 Rotterdam Overleefde
Samuel Salomon (Sal) Weiman 14-02-1919 Rotterdam 31-08-1943 Centraal Europa
Hartog (Harry) van West 07-05-1920 Amsterdam 30-11-1943 Sobobor
Anna Bertha van West 01-09-1923 Amsterdam 30-11-1943 Sobibor
Adriana van West 08-01-1921 Rotterdam Overleefde
Jaques Maurice Witteboon 26-04-1918 Amsterdam 19-07-1942 Auschwitz
Victor Emanuel Wittenburg 01-08-1930 Amsterdam 02-08-1942 Auschwitz
Aron Wolff 27-07-1938 Amsterdam Overleefde
Betje Jacoba (Betsy) Wolff 13-07-1924 Den Haag Overleefde
Jozeph (Joop) Worms 26-02-1920 Amsterdam 30-09-1942 Auschwitz
Israel Wygoda 25-10-1922 Fulda (D) Overleefde, vertrok naar Palestina